Cała prawda o premierze Anniversary Update [Redstone_1]

Kolejny raz MS okłamał nas wszystkich, a raczej śmiesznie się wymigał od odpowiedzialności. Zapowiadając premierę Anniversary Update na 2 sierpnia nie podał konkretnie, że będzie to premiera dla PC i Mobile jednocześnie, tylko hucznie nazwał to po prostu premierą AU. Sami stwierdzicie, że taka wypowiedź jednoznacznie wiąże obie platformy, gdyż posiadają taką samą numerację. Skoro więc AU dla PC ma taki sam numer buildu co wersja Mobile to wynik równania jest prosty AU to również data premiery Mobile. Niestety nie, według giganta, który mydli oczy i sam pogrąża się w swoich śmiesznych wypowiedziach.  Wystarczy zobaczyć jak skomentował to zajście pracownik Microsoft Kuweit, który stwierdził, że MS jest niewinny. Poinformował on również że FB lub Twitter to nie oficjalne ogłoszenie ^^.

Drugiego sierpnia wylała się ogromna fala hejtu na politykę Microsoftu, fala jak kula śnieżna toczona przez setki serwisów o tematyce Windows.  Wszyscy byli już poddenerwowani podczas premiery mobilnej 10 (TH2) na telefony gdzie już wtedy MS boczkiem próbował oszukać ludzi (przeciąganie premiery + zablokowanie starych telefonów w dniu premiery + doradca, o którym nikt nie wie). Teraz robi to samo mniej wulgarnie, lecz dalej w tym samym stylu.

Z jednej strony napływają informacje, że premiera przesunęła się z powodu zbyt dużych obciążeń na serwerach spowodowanych aktualizacją dla PC. Jeżeli ktoś w to naprawdę wierzy to chyle czoła. Gigant komputerowy ma zbyt mało serwerów, aby puścić aktualizację po wszystkich kanałach? Yyy chyba nie, taki Apple potrafi wydać aktualizację na cały świat na wszystkie swoje telefony ot, tak sobie a tych urządzeń jest z 20x więcej niż tych od MS.

Z drugiej strony napływają informację, że premiera się przesunęła, gdyż system dla mobile nie był jeszcze w pełni przystosowany. Dla tych którzy, i w te bajki wierzą pragnę przypomnieć, że teraz wydawane są tylko i wyłącznie delty buildów, w których poprawiane są tylko drobne rzeczy. Oznacza to, że musieliby w jednej delcie naprawić wielką ilość istotnych błędów. Jest też inne wyjście, przesuwać w czasie premierę kompilując kolejne numeracje delt.

Ostatnie zdanie jest potwierdzone, według Indyjskiego oddziału MS, premiera dla mobile miała nastąpić dzisiaj. Dona Sarkar natomiast zaprzeczyła dzisiaj jakiejkolwiek premierze tłumacząc, że potrzebują więcej czasu, aby doszlifować ten „diament” i o premierze nas poinformuje.

Najwidoczniej MS nie martwi się o pozycję na rynku, miliony strat oraz braku zaufania do swojego systemu. Zamiast polepszać swój stan, to pogubił się w tym wszystkim i nawet nie próbuje ratować swojej sytuacji. Czas pokarze jak to się odbije na polityce giganta, choć nie wróże tutaj kwiatków pachnących.

 

A jak wygląda sytuacja przyszłości? Ano tak, że już pojawiło się kilka kompilacji RS2 i według przecieków build 14901 ma trafić do nas być może już w tym tygodniu.

Co do Redstone_1 dzisiaj jest drugi wtorek miesiąca, a to oznacza, że powinniśmy otrzymać nową deltę oznaczoną jako 14393.67. Jest to najnowsza delta, która leży już tydzień w wewnętrznych testach, więc powinna ujrzeć światło dzienne.

Natomiast co do TH2 najnowsza nieupubliczniona kompilacja to 10586.545, której nawet nie ma w wewnętrznych testach więc bardzo wątpliwe, że zostanie ona dzisiaj upubliczniona.

Jeżeli chcesz być na bieżąco i chcesz otrzymywać informacje szybciej niż gdziekolwiek indziej na temat nowych kompilacji to polajkuj jedną z tych stron na dole ;]

Facebook                      

Twitter

Najnowsza kompilacja Redstone 2: 14901.1000
Najnowsza kompilacja Redstone 1:  14393.67
Najnowsza kompilacja Threshold 2:  10586.545


Nie sądzę że wyłapałem wszystkie błędy. Wyłapałem te, które miałem na swojej Lumi 520 oraz 920 a także PC. Twój telefon i komp może być inny, może być rewelacyjny tylko nie tłumacz się że tobie działa wszystko i ten system jest genialny. Pamiętaj nie jesteś jedynym testerem.

PS: Wszystkie testy przeprowadzam po OTA, tak więc nie robię resetu do ustawień fabrycznych.

Reklamy

5 uwag do wpisu “Cała prawda o premierze Anniversary Update [Redstone_1]

  1. Tak to prawda lecz większość osób już pobrała RS1. Ale masz racje nie spodziewałem się że wypuszczą tą wersję. Chociaż z drugiej strony wypuszczane są te łatki ze względu na wersje Biznesowe które to otrzymują dłuższe wsparcie dla starych wersji, bodajże na rok.

   Polubienie

   1. A wiadomo coś o aktualizacji dla telefonów, dzisiaj drugi wtorek miesiąca, a ani rs1 ani chyba th2 nie dostały aktualizacji

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s